1398/03/26 33°C
Skip Navigation Links

اطلاعيه ها و اخبار

روابط عمومي » اطلاعيه ها و اخبار » سومين يادواره شهداي مدافع حرم

سومين يادواره شهداي مدافع حرم

به گزارش روابط عمومي دانشگاه صنعتي شريف كيش، سومين يادواره شهداي مدافع حرم در روز پنجشنبه 26 مهر ماه با حضور سردار حسين سلامي جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران، خانواده شهداي مدافع حرم محسن حججي و وحيد فرهنگي والا ، جانباز مدافع حرم علي اكبر منطقي و مسئولين محلي از جمله مدير عامل سازمان منطقه ازاد كيش، امام جمعه جزيره كيش، فرماندهان نظامي و انتظامي ، روساي ادارات و نهادها و دانشگاههاي مستقر برگزار شد.


دكتر علي سلك غفاري رييس دانشگاه صنعتي شريف كيش در اين مراسم ضمن خوش آمد به حاضران و ميهمانان به امنيت امروز كشور و منطقه را مديون جانفشاني ها و رشادت هاي شهداي 8 سال دفاع مقدس و شهداي مدافع حرم دانست و افزود اين عزيزان به معناي واقعي مصداق آيه شريفه (الَّذِينَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ) مي باشند، چون در هزاران كيلومتر خارج از مرزهاي كشور عزيزمان در بدترين شرايط و در جنگ با تكفيري ها از كشور و ارزش هاي دين مبين اسلام دفاع مي كنند تا ما امروز در آسايش و آرامش فكر به فعاليت هاي علمي و فرهنگي خودمان ادامه دهيم.

وي در ادامه خاطر نشان كرد كه بر ما دانشگاهيان فرض است كه با جهاد علمي خدمتي هرچند كوچك در حوزه علم و فناوري و پيشبرد ارتقاي مرزهاي دانش كشور قدم برداريم. حضرت آقا در ديدار اخير خود با نخبگان به يكي از عرصه هاي مهم و تاثير گذار نخبگان كشور كه ايفاي نقش آنها در شكستن مرزهاي جهاني دانش است تاكيد مي فرمايند و در ادامه به توجه نخبگان به مسايل مهم مانند عدالتخواهي، استقلال و آسيب هاي اجتماعي اشاره مي كنند. اين مسير و راهي است كه به عنوان يك تكليف در شرايط كنوني كشور بر عهده نخبگان و جامعه دانشگاهي نهاده شده است.

ايشان در ادامه يكي ديگر از فعاليت هاي مهمي كه دانشگاه هاي مستقر با حمايت سازمان منطقه آزاد كيش در حال برنامه ريزي آن هستند در آستانه 40 سالگي انقلاب اسلامي را اجراي اردوي راهيان علم و فناوري دانست كه براي معرفي دستاوردهاي علمي انقلاب اسلامي به نخبگان كشور ارائه مي شود. در اين برنامه حضور 20 تن از روساي محترم دانشگاه هاي سطح 1 كشور 20 تن از روساي محترم دانشگاه هاي مستقر در مناطق آزاد و 20 نفر از نخبگان معرفي شده توسط بنياد ملي نخبگان حضور دارند كه در حال برنامه ريزي براي اجرا در آستانه 40 سالگي انقلاب اسلامي ايران هستيم.

دكتر سلك غفاري در انتها افزود كه  ضمن خير مقدم مجدد به خانواده هاي معظم شهدا، حضار گرانقدر و حضور مغتنم سردار ارجمند حسين سلامي را گرامي مي دارم و اين دعا را مي كنم كه بار پروردگارا تو را قسمت مي دهم به آبروي سيد و سالار شهدا امام حسين (ع) و تمام شهيدان كه به ما توفيق خدمت به نظام و كشور در ذل توجهات حضرت ولي عصر (عج) عنايت فرمايي و به ما اين افتخار را بدهي كه در سنگر علمي و جهاد علمي بتوانيم نقش آفريني كنيم تا با استقلال و تماميت ارضي كشور را با اقتدار حفظ كنيم.


سردار سلامي جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران در سخناني از جايگاه و مقام شهداي انقلاب اسلامي از جمله شهداي مدافع حرم به عنوان نوادر تاريخ تجليل كرد.
وي افرود: شهدا جلوه هاي بي بديل و همواره درخشان تاريخ ملت ايرانند زيرا در پرتو ايثار و فداركاري آنان تمامي تهديدات دشمن امروز به فرصت تبديل شده و ايران اسلامي در ابعاد مختلف دفاعي، علم، فناوري و علوم پزشكي و صنعت به پيشرفت هاي شگفت انگيز دست يافته است.
جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران افرود: شهدا جانانه جنگيدند و آرامش و امنيت را به ما هديه كردند ، اگر آنها نبودند ما مي شكستيم.
سلامي اضافه كرد: در ابعاد سياسي و بين الملي جمهوري اسلامي ايران به يمن ايستادگي و مقاومت مردم وايثار و فداكاري شهدا و رزمندگان شاهد پيروزيهايي بزرگ بوده و دشمنان ما بويژه آمريكا شاهد شكست هاي بزرگ بوده اند.


دكتر محمد ابراهيم انصاري لاري مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش نيز با تقدير از حضور خانواده هاي معظم شهدا دراين مراسم گفت: درمعارف اسلامي دو تصوير متفاوت از انسان وجود دارد يكي از اين تصاوير انسان را شريف ترين مخلوقات وتصوير ديگر با اشاره به صفات رذيله انسان را موجودي عجول معرفي مي كند.وي افزود: دربين انسان ها كه داراي طبقات معرفتي مختلفي هستند جمعيت كمي از نوادر وواسطه فيض الهي هستند. اگر اين نوادر وشهدا نبودند امروز وضعيت جامعه ما بسيار اسفناك بود.

دكتر انصاري لاري تصريح كرد: ارزش و ارج به مقام شهدا بايد بسيار عميق تر از موضوعات عيني باشد زيرا ما همه مديون خانواده  شهدا ونگاه زيباي شهدا به مرگ هستيم.مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش درپايان گفت: اميد است علاوه برنقش عيني شهدا در ثبات، امنيت، اقتدار و آرامش امروز ما ، خداوند توفيق درك نقش تكويني شهدا را به همه ما عطا كند .

حضور خانواده هاي شهداي مدافع حرم از جمله شهيد محسن حججي و شهيد وحيد فرهنگي والا، به اين يادواره فرهنگي و ارزشي جلوه و اثرگذاري عميقي بخشيده بود.


واگويي هاي همسر شهيد وحيد فرهنگي والا و خواهر شهيد محسن حججي در بيان شخصيت، ويژگيهاي اخلاقي و اعتقادات اين دو شهيد بزرگوار بويژه ترسيم لحظات وداع با خانواده، تاثيري عميق بر حاضران در مجلس گذاشت و فضاي معنوي اين يادواره را دو چندان كرد. گفتني است در پايان اين مراسم با اهداي لوح از خانواده هاي شهيدان، حججي ، فرهنگي والا ، جانباز مدافع حرم علي اكبر منطقي و جمعي از مسئولان و دانشجويان تجليل شد.

 

 گالري تصاوير